Profibeauty.sk eshop kozmetika kaderníctvo

FARMAVITA CREAM PLUS Maska na vlasy 250ml

Výrobca: FARMAVITA
Kód: FARMAVITA CREAM PLUS 250ml
Dostupnosť: na sklade
5.07 bez DPH
6.08 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

FARMAVITA CREAM PLUS Maska na vlasy 250ml. 

Maska ako prípravok pre starostlivosť o vlasy:

Chráni vlasy pred voľnými radikálmi, nepriaznivým pôsobením častejšieho farbenia a fénovania, aj slnečného UF- žiarenia. Spraví vlasy jemnými, ovládateľnými a zvýrazní ich farbu.

 
Aplikácia
Rovnomerné nanášame na čisté vlhké vlasy, necháme účinkovať 3-­5 minút, dôkladné opláchnime vodou.
Maska sa používa na lamináciu vlasov

NAČO LAMINOVAŤ?

Každý vlas vyzerá ako stvol s šupinami, ktoré od začiatku obklopujú ho veľmi tesne. Ale plynutím času a kvôli účinku nepriaznivých faktorov, tieto šupiny začínajú sa  odlupovať a povrch vlasu stáva drsným. Končeky sa štepia, lámu, povrch vlasov stráca lesk lebo jeho odrážajúca plocha je poškodená. Ochranná vrstva, tvoriaca sa na povrchu vlasu po laminovaní, spája končeky  a vytvára nový povrch. Neohrozuje lebo do jej zloženia patria rôzne prospešné látky, napríklad, proteín, ktorý pridá vlasom pružnosť a obrannú schopnosť voči rozličným poškodeniam. 
 
Laminácia vlasov pomocou BACK BAR CREAM PLUS MASK
 
Laminácia vlasov – je proces počas, ktorého sa na povrch vlasov nanáša špeciálny vzdušný film. Tento postup je podobný laminácie papiera – posilňuje vlasy, účinné chráni pred poškodením. Navyše, laminácia zlepší tvar vlasov, vyhladzuje ich a pridá lesk, chráni pred vonkajšími nepriaznivými faktormi. Najlepší účinok laminácie pozoruje sa na zafarbených, ondulovaných, rozštiepených a jemných vlasoch.
 
Laminácia:
Umyjeme vlasy šampónom Back Bar Mint na hĺbkové   čistenie (umyjeme len vlasy po celej dĺžke nie pokožku). Dôkladné osušíme uterákom, učešeme a rozdelíme na 5 centimetrov široké a 3 milimetre hrubé častí začínajúc od záhlavia. Podkladáme fóliu pozdĺž časti vlasov, ktoré spracúvame, zmes Back Bar Cream Plus Mask dávame len na tie miesta kde vlas je poškodený a drsný. Kučeravé a ondulované vlasy môžeme obrábať bez používania fólie s  pomocou klimazónu alebo sušiacej helmy. Ak používame zmes po celej dĺžke vlasov, musíme nechať 2-3 centimetre od korienkov. Prameň zabalíme do fólie aby sme nezalomili končeky. Keď sú všetky vlasy zabalené, žehlíme každý prameň začínajúc zo záhlavia s teplotou menej 180 stupňov počítajúc do 4. Aby sme nepopálili pokožku hlavy pod každým prameňom umiestnime vreckovku alebo servítku. Počas procedúry, ak vlasy sú veľmi drsné alebo poškodené, môžeme počuť hlučné praskanie. Po ukončení necháme vlasy úplné vychladnúť a potom dôkladné umyjeme pod tečúcou vodou.