GALVANIZÁCIA PLETI
Galvanizácia
využíva priame prúdové a liečivé vlastnosti kladného alebo záporného pólu na zlepšenie elasticity kože a svalov, a pomocou ionoforézy zatlača účinnú látku do hlbokých častí kože.
Účinok je viditeľný už po prvej aplikácii, vďaka čomu si vyslúžil ľudové označenie „žehlička na pleť“ K ošetreniu pleti galvanickým prístrojom sú určené špeciálne gély na rôzne problémy pleti .
Použitím pozitívneho a negatívneho galvanického prúdu dosiahneme hĺbkové ošetrenie pokožky a následné vstrebanie pozitívne nabitých účinných látok pokožkou. Galvanický prúd už viac ako 50 rokov poznajú a používajú v liečebných kúpeľoch a kozmetických salónoch na špeciálne ošetrenie, ktoré osvieži tonizuje a dodá pokožke najúčinnejšie kozmetické zložky a energiu.
VÝSLEDKY A ÚČINKY
- ošetrenie pôsobí hydratačne, revitalizačne, upokojujúco, dôsledkom čoho sa pokožka rozžiari a získa mladistvý a zdravý vzhľad
- zvýšenie hydratácie o 52.3%
- zníženie zvýšeného mastenia pleti o 88.9%
- úbytok vrások o 53.4%
- VIDITEĽNÉ VÝSLEDKY UŽ PO PRVOM OŠETRENÍ
POSTUP OŠETRENIA:
ionizácia – Výnimočná kombinácia pôsobenia galvanického prúdu a jemnej masáže elektródami podporí vstrebávanie účinných látok do hlbších vrstiev pokožky. Odstráni tak nečistoty a odhalí pôvodnú krásu pleti. Aplikované prípravky sú na prírodnej báze, obsahujú výťažky z rastlín a boli vyvinuté špeciálne pre tento prístroj.
kyslíková kúra – Vďaka pôsobeniu vysokofrekvenčného prúdu sa bunky nabijú energiou a kyslíkom. Popritom sa pleť dezinfikuje a vynikajúco sa podporí hojenie drobných rán.
spevňujúca masáž – Maska a relaxačná masáž sú garanciou oživenia pokožky. Výsledkom je zdravý, vyrovnaný a rozžiarený vzhľad tváre.
Výhody a nevýhody galvanoterapie
Galvanoterapia prostredníctvom mierneho pôsobenia na vnútorné systémy organizmu spôsobuje rozšírenie krvných ciev, vedie k syntéze takých dôležitých látok, ako sú napríklad: endorfín, serotonín, heparín. V dôsledku týchto reakcií sa zlepšuje zásobovanie buniek, funkcia mazových žliaz, zvyšuje sa priepustnosť buniek a ich obranné funkcie.
Priaznivý účinok na organizmus má spojenie galvanického prúdu s liečivami. Liečivá prenikajú hlboko do kože bez toho, aby ju poškodili alebo narušili jej celistvosť.
Galvanoterapia je silný biologický stimulátor celého organizmu. Okrem pôsobenia na kožu, pomáha prenikaniu aktívnych liečiv do bunkového tkaniva. Vďaka tomu galvanoterapia:
zlepšuje krvný obeh; zlepšuje spracúvanie sacharidov a bielkovín; aktivizuje regeneračné procesy v organizme; priaznivo vplýva na orgány a systémy organizmu.
Výhody galvanoterapie:
- dobrý výsledok bez chirurgického zákroku;
- bezbolestná procedúra;
- koža zostáva neporušená;
- nehrozí infekcia;
- nie je potrebné rehabilitačné obdobie;
- žiadne vedľajšie účinky a komplikácie.
Keď už hovoríme o výhodách danej metódy, netreba zabúdať aj na jej nevýhody:
- dobrý výsledok dosiahnete až po niekoľkých procedúrach;
- nepríjemné pocity, kovová chuť v ústach počas procedúry a aj po nej;
- výrazné začervenanie kože;
- veľa kontraindikácií